Ambassadeur
van de Natuur
Als ambassadeur geef je de natuur kleur!
Als je kiest voor een Gaia Nature Fund abonnement word je onze Ambassadeur van de Natuur! Dat kost je slechts 15 euro bovenop de reguliere abonnementsprijs van GaiaZOO. Zo steun je bedreigde diersoorten dichtbij en ver weg.
Ambassadeurs van de Natuur ontvangen:
- Een speciale Gaia Nature Fund abonnementspas.
- Updates uit het veld met de persoonlijke verhalen van natuurbeschermers en de diersoorten waar zij zich voor inzetten.
- Uitnodigingen voor speciale Gaia NatuurColleges over beschermingsprojecten die het Gaia Nature Fund steunt.
Kies zelf welke van de drie bedreigde soorten jij wil steunen.
Przewalskipaard
Na 200 jaar afwezigheid galopperen er sinds dit jaar weer Przewalskipaarden over de steppes van Kazachstan – een mijlpaal voor natuurherstel! Deze oerpaarden spelen namelijk een sleutelrol in een gezond steppe-ecosysteem: ze verspreiden zaden, verbeteren de bodem en versterken de natuur tegen klimaatverandering. Toch is hun toekomst nog onzeker.
Overstromingen troffen het herintroductiegebied van Altyn Dala deze zomer hard. Blijvende steun is daarom hard nodig. Ook om in de komende jaren nog meer Przewalskipaarden uit te zetten.
Als Ambassadeur van de Natuur kun je direct helpen: jouw donatie bekostigt een dag werk van een ranger, een dag voedsel voor het team of brandstof voor 500 km patrouille.
Grote flamingo
Wetlands zijn waterrijke gebieden die bruisen van leven – van meren en moerassen tot mangroven en rijstvelden. Ze zorgen voor schoon drinkwater, beschermen ons tegen overstromingen en zijn onmisbaar voor talloze dieren. Toch verdwijnen ze wereldwijd in hoog tempo.
Via de EAZA-campagne “Wetlands for Life” vragen Europese dierentuinen aandacht voor het behoud van deze unieke leefgebieden.
Flamingo’s zijn afhankelijk van schoon water en hierdoor hét symbool van gezonde wetlands. Ze delen deze gebieden met vele andere soorten: vissen, kikkers, insecten, andere vogels en zoogdieren zoals witte neushoorns!
Als Ambassadeur van de Natuur help je wetlands beschermen en draag je bij aan een leefbare toekomst voor dier, natuur én mens!
Berberaap
De bedreigde berberapen leven in de prachtige bossen van Bouhachem, Marokko. Dit gebied is onlangs uitgeroepen nationaal park. Dat klinkt goed zou je denken. Maar het tegendeel is waar…
Sindsdien worden er namelijk meer bomen gekapt dan ooit tevoren. Illegale houthakkers dringen het gebied in via de nieuw aangelegde wegen. Ook komen er meer toeristen, die niet alleen van de natuur genieten, maar vooral voor meer afval en brandgevaar zorgen.Zo dreigt het leefgebied van de berberapen snel verloren te gaan.
Met jouw donatie als Ambassadeur van de Natuur kan BMAC in Bouhachem extra informatieposters in het park verspreiden en meer educatie aan toeristen geven. Zo beschermen we samen de berberaap!